80-180 Gdańsk ul. Kielecka 11
OSUSZANIE PODPOSADZKOWE
SKUTECZNIE
OSUSZANIE PODPOSADZKOWE

Z osuszaniem podposadzkowym mamy do czynienia w przypadku, gdy dłużej zalegająca w pomieszczeniu woda zaczyna przedostawać się pod posadzkę. Woda przez wylewkę wnika do wewnętrznych warstw izolacji i nie ma możliwości swobodnego odparowania. Materiały izolacyjne stopniowo tracą swoje właściwości, a wilgoć z warstw izolacyjnych przedostaje się do materiałów budowlanych. W konsekwencji wilgoć podciągana jest przez ściany powiększając skalę zniszczeń. Nasz niepokój powinna wzbudzić wilgoć pojawiająca się na ścianch tuż przy podłodze. Szybka reakcja jest zalecana, gdyż pozwala ograniczyć negatywne skutki.

Do niedawan taka sytaucaja wymagała kosztownego remontu łącznie ze zrywaniem podłóg, kuciem i wymianą izolacji. W raz z rozwojem technologii osuszania budynków pojawiły się nowoczesne urządzenia i skuteczne metody na osuszanie podposadzkowe, pozwalające ograniczyć ingerencję do minimum.

Osuszanie podposadzkowe polega na wtłoczeniu ciepłego powietrza wprost z osuszacza do warstw izolacyjnych poprzez odwierty, których liczba uzależniona jest od powierzchni podłogi. Ilość czasu niezbędna do zakończenia procesu osuszania uzależniona jest od ilości wody, którą wchłonęły poszczególne warstwy izolacji. Osuszanie podposadzkowe może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Osuszanie podposadzkowe
ZALANA PODŁOGA, WODA POD POSADZKĄ?
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button