80-180 Gdańsk ul. Kielecka 11
SKUTECZNE I SPRAWDZONE METODY
Osuszanie po zalaniu
OSUSZANIE PO ZALANIU

Usługa osuszanie po zalaniu kierowana jest do klientów, którzy doświadczyli zalania domu lub mieszkania. Takie zdarzenie ma zwykle związek z awarią wodociągową lub kanalizacyjną. Posiadacze mieszkań mogą spotkać się z sytuacją, w której ich pomieszczenia zostaną zalane w wyniku awarii u sąsiada lub co gorsza jego niefrasobliwości. Awaria w sieci wodociągowej może sprawić, że w ciągu kilku godzin mieszkanie zostanie zalane kilkoma metrami sześciennymi wody. Z zalaniem możemy mieć do czynienia w przypadku pożaru lub powodzi.

OSUSZANIE PO POŻARZE

Pożar to zawsze zdarzenie traumatyczne, które niesie za sobą całą masę problemów, a udana akcja gaśnicza to dopiero pierwszy. Efektem akcji gaśniczej są zwykle zalane dużą ilością wody pomieszczenia. Podczas gaszenia obiektu nikt nie przejmuje się co będzie potem. Należy pamiętać o tym, że podczas pożaru powstaje cała masa szkodliwych substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego w przypadku budynku po pożarze przeprowadza się nie tylko proces osuszania budynku, ale również prace dekontaminacyjne zmierzające do usunięcia szkodliwych substancji.

OSUSZANIE PO POWODZI

W przypadku osuszania po powodzi mamy zwykle do czynienia z rożnego rodzaju zanieczyszczeniami biologicznymi i chemicznymi. Woda z powodzi, jest brudna i przenosi ze sobą wiele zanieczyszczeń. Niezależnie od przyczyn zalania osuszanie ścian i murów jest procesem długotrwały, trwającym zdecydowanie dłużej niż samo zalanie.

OSUSZANIE ŚCIAN

Zalane ściany możemy suszyć metodami naturalnymi, poprzez wietrzenie przy otwartych oknach i drzwiach. W polskich warunkach klimatycznych takie suszenie może potrwać nawet kilka miesięcy. Osuszanie ścian możemy próbować przyśpieszyć we własnym zakresie uruchamiając dodatkowo ogrzewanie, ale to pociąga za sobą dodatkowe koszty, a skuteczność ogrzewania w procesie osuszania ścian jest nieporównywalnie mniejsza, niż profesjonalnych osuszaczy. Dlatego osuszanie ścian po zalaniu warto powieżyć specjalistom, którzy przy użyciu profesjonalnych urządzeń wysuszą ściany w możliwie krótkim czasie. Nowoczesne osuszacze są energooszczędne, ograniczając tym samym koszty całego procesu.

Osuszanie po zalaniu
WAŻNE PRZY ZALANIACH

W przypadku zalania bardzo istotny jest czas reakcji. Szybkość działania ma znaczenie, gdyż woda bardzo szybko się rozprzestrzenia, a skala szkód rośnie z minuty na minutę.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam na dobór najbardziej optymalnych rozwiązań, mało uciążliwych i możliwie skutecznych.

Skrócenie czasu osuszania do minimum jest o tyle istotne, że już w 24 godziny po zalaniu zaczynają się rozwijać pleśnie i grzyby.

Profesjonalne urządzenia do osuszania budynków pozwalają na osuszanie bezinwazyjne, bez ingerowania w strukturę budynku.

Jeśli lokal jest ubezpieczony koszty związane z usuwaniem szkód pokrywa ubezpieczyciel. W ramach usługi przygotowujemy kompletną dokumentację do ubezpieczalni.

ZALANE MIESZKANIE, DOM, HALA, MAGAZYN?
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button